13 07 2014

Misyonu talan, vizyonu yalan!

Misyonu talan, vizyonu yalan!

Erdoğan, Köşk seçimleri vizyon belgesini açıkladı. Her kesime eşit mesafede durduğunu öne süren Erdoğan basının özgür olduğunu iddia etti

Cumhurbaşkanı adayı olan Başbakan Erdoğan “Vizyon belgesi”ni açıkladı. Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıda Erdoğan tüm ayrımcı politikalarına rağmen “birlik beraberlik” mesajı verirken ölüm tehditleri aldığını, suikastlerin son anda önlendiğini iddia etti.
Erdoğan’ın, “Demokrasiyi geliştirmek, refahın yükseltilmesi, öncü ülke” gibi ana temalardan oluşan vizyon belgesi “Yeni Türkiye Yolunda” başlığını taşıyor.


YANDAŞLAR TOPLANDI
Başbakan salona eşi Emine Erdoğan ile birlikte geldi. Sahnede katılımcıları selamladı, ön sırada oturan konuklarla tokalaştı. Toplantıda Zerrin Özer, Alişan, Hande Yener, Hidayet Türkoğlu Berksan, Şafak Sezer, Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Şahan Gökbakar, Mustafa sandal gibi yer aldı. Başbakan’ın bir yanında eşi Emine Erdoğan, diğer yanında da ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç oturdu. Açılışta Erdoğan yerel seçimlerde kullandığı ‘Dombra’ şarkısı çalınırken daha sonra sinevizyon gösterisi yapıldı.

İHSANOĞLU’NA YÜKLENDİ
Konuşmasında muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu’na gönderme yapan Erdoğan, “Kendileri yarışa giremediği gibi ısmarlama adaylarla yarışa giriyorlar. Bunların durumu bu. Ben halk başkanını seçecek dedim, bu beyler bundan rahatsız oldular. Diyorum ya bilmiyor, anlamıyor. Ne demek, cumhur halktır, cumhur halktır, başkan da onun başkanıdır” dedi.
Erdoğan, Gazze’yi bombalayan İsrail’e de mesaj göndererek, “Dengeler adına, strateji adına susan dünyaya rağmen Filistin’in hak ve onur davasını dünyaya duyurmaya devam edeceğini” iddia etti.


‘PARALEL’E MESAJ
Başbakan Erdoğan, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası “paralel yapı” olarak nitelediği Fethullah Gülen cemaatine yönelik,  “Siyasetin din üzerinde tahakküm kurmasına izin vermedik. Dinin de siyaset ve devlet üzerinde tahakküm kurmasına izin vermedik, vermeyeceğiz. Bazı dini sivil toplum kuruluşları, cemaatlerin devlet içerisinde paralel yapılanmalarıyla cumhurbaşkanlığımız döneminde de mücadele edeceğiz” dedi.

AYRIMCI DEĞİLMİŞ!
Türkiye’de ve Ortadoğu’da mezhepçi politikaları hayata geçiren Erdoğan“Sünni’nin hakları kadar, Alevilerin haklarını savunan biz olduk” iddiasında bulundu. Erdoğan “Türk’ün kültürel kimliğinin ve özgürlüğünü savunduğumuz kadar Kürt’ün, Arap’ın, Çerkes’in, Boşnağın da özgürlüğünü savunduk” dedi.

YİNE MAĞDUR!
İktidarı döneminde önüne çıkan her engele savaş açan Erdoğan, yine mağdur propogandası yapmak için “12 yıl boyunca önümüze engeller çıkmamış olsaydı, eski Türkiye’nin aktörleri direnmeseydi, çok farklı bir yerde olabilirdik” dedi. Erdoğan “Bakın bizzat ben defalarca ölüm tehditleri aldım, çok somut suikast girişimleri son anda önlendi” ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR BASIN YALANI
Erdoğan, AKP dönemindeki medyaya yapılan baskıya rağmen “Özgürlük karşıtı bir hükümet, basına bu kadar özgürlük zemini sağlamaz. Böyle bir başbakan kendisine her gün, her mecrada hakaret edilmesine izin vermez” ifadelerini kullandı.

7
0
0
Yorum Yaz